Dusan sa pýta: Ako odstupit od zmluvy s Telekom

"""Dobry den. v 2018 som kupil cez internet a kuriera sluzbu Internet vzduchom pre domacnosti s viazanostou 24 mesiacov. Telekom poskytuje tuto sluzbu vsade tam kde nie je mozny klasicky """"kablovy"""" internet. Internet potrebujem vyuzivat aj na napojenie bezpecnostnych kamier. Telekom umoznuje tuto sluzbu len firmam. ale nie domacnostiam. Tato vyluka sa nespomina v podmienkach. Preto je tato internetova sluzba pre mna bezcenna. Ako vypovedat zmluvu?"""
SP
Spotrebiteľská Poradňasc | ✆ 0696850850 Bezplatné právne, neziskové finančné, dlhové a energetické poradenstvo spotrebiteľom

Vo vašom prípade vám odporúčam uplatniť si reklamáciu a požadovať v nej. aby vám vrámci poskytovaných služieb bolo umožnené využívanie ďalších služieb - kamier. V prípade. ak nebude reklamáciu vyhovené je možné od zmluvy odstúpiť z dôvodu neposkytnutia informácie pred uzatvorením zmluvy. Odstúpenie od zmluvy v prípade využívania služieb na viazanosť bez prídavného zariadenia by nemalo byť sankcionované zmluvnou pokutou.

Pomohla vám naša odpoveď?